3D nyomtatóval készítettek gyógyszert – mi jön ezután?

Dátum

Megosztás

Az első alkalom, hogy a Food and Drug Administration jóváhagyott egy gyógyszert, amit 3D nyomtatóval készítettek. A Spritam névre keresztelt gyógyszer epilepsziás rohamok kezelésére alkalmas, a 3D printer rétegről rétegre építi fel. Ebben a technológiában az az újdonság, hogy így nagyobb adagot is beletudnak tenni egy gyógyszerbe úgy, hogy az könnyen lenyelhető, adagolható.

A gyógyszer gyártója, Aprecia Pharmaceuticals szerint ez megoldást jelenthet a későbbiekben arra, hogy az emberek könnyebben be tudják venni a gyógyszereket, és nem is kell majd annyi folyadékkal bevenni.

Az egészségügyben már több területen is használják a 3D nyomtatás technológiáját. A szervek, illetve szövetek nyomtatására még várnunk kell, de például a csuklósínt már most tudnak nyomtatni.

A 3D nyomtatóval foglalkozó vállalkozások részvényei jelenleg mélyponton tartózkodnak, jó befektetési lehetőséget kínálnak, erről írtam a múlt héten, a cím ne tévesszen meg. Kattints rá! Nagy bukta a 3D nyomtatós részvények vásárlása? Ennyire elemzés még nem ment félre!

 

Forrás: CNN
Fotó: Aprecia

Mándó Milán
Mándó Milán
Azt az üzleti blogot írom, amit én is szívesen olvasnék. A célom, hogy nap mint nap benntartsalak az üzleti flowban, fenntartsam a lelkesedésed! 9 éve foglalkozom azzal, hogy vállalkozások működését fejlesztem, újítom meg. Imádom az üzleti statisztikákat, stratégiákat, kutatásokat és ezeket mind összekapcsolni. És ebben segítek neked a cikkekben, oktatásokban, sőt akár chaten is!