Augusztus elsejével újraindul a Vállalkozó START Program második köre. Ez a pályázati lehetőség az új vállalkozások létrejöttének támogatására irányul. Jó hír, hogy a támogatással egyéni vállalkozás is kezdhető, akár KATÁ-s, akár átalányadó formában. Az első körhöz hasonlóan most is nagy érdeklődés várható, ezért összeírtam a legfontosabb részleteket.
A cikket vendégszerzőnk, Bauernfeind Bence írta, akinek az elérhetőségét a cikk végén találod
Ki vehet részt a vállalkozásindítási pályázaton?
A Programba azon 18 és 64 év közötti magánszemélyek jelentkezhetnek sikeresen, akik:
- minimum 8 általánost végzett magyar állampolgárok
- magyarországi állandó lakcímmel vagy tartózkodási hellyel rendelkeznek
- más vállalkozásban többségi tulajdonnal nem rendelkeznek
- más vállalkozásnak nem vezető tisztségviselői
- vállalkozói szemlélettel, piacképes vállalkozói ötlettel rendelkeznek (ez egy kompetencia felméréssel és üzleti terv elkészítésével kerül ellenőrzésre)
A körülbelül három évvel korábbi pályázati körhöz hasonlóan ezúttal is 4.500.000 Ft támogatás igényelhető, amely 100%-os intenzitást jelent, önerőt nem igényel a program, és a tervek szerint 1000 db leendő vállalkozás részesülhet a meghirdetett forráskeretből.
A támogatott vállalkozások jogi forma szerint az alábbiak lehetnek:
- Korlátolt felelősségű társaság;
- Betéti társaság;
- egyéni vállalkozó;
- egyéni cég;
- egyéb önálló vállalkozói tevékenységet végző
Kezdő vállalkozók támogatásának elemei
A Támogatás az alábbi elemekből tevődik össze:
1. A támogatási időszak 12 hónapja alatt felmerülő személyi jellegű költség (önfoglalkoztatás költségei, és amennyiben az üzleti terv tartalmazza a Támogatott által foglalkoztatott munkavállaló bér- és járulékköltsége), várhatóan 3.000.000 Ft, és
2. A vállalkozás indításához, működtetéséhez és fejlesztéséhez szükséges tevékenységek egyéb beruházási és dologi költségei.
Pályázat menete – hogy zajlik a Vállalkozó START Program?
A folyamat első lépéseként az augusztus elsején induló pályázati regisztrációt kell majd teljesítenie a jelentkezőknek ezen az oldalon. Fontos, hogy a várhatóan nagy érdeklődés miatt a helyek nagyon gyorsan betelhetnek.
A program következő szintjén egy kompetenciatesztet kell kitölteni, amely szövegértési, alapvető pénzügyi ismeretek és a vállalkozói profil felmérésére irányul. Jellemzően ettől félni szoktak a jelentkezők, de a pályázat első körében sem volt nehéz a felmérés, a tesztet kitöltők döntő többsége sikerrel vette az akadályt.
A kompetenciák felmérése után egy 90 órás e-learning tanfolyamot szükséges elvégezni, ezzel párhuzamosan a vállalkozás üzleti tervének kidolgozása javasolt, hogy ne az utolsó pillanatban legyen összecsapva a munka nagy része.
Az üzleti terv sikeres bírálata után lesz lehetőség a vállalkozás megalapítására. A legfontosabb vállalás, hogy a nyertes pályázó a következő 12 hónapos, (ön)foglalkoztatásra irányuló támogatási időszak után további egy évig fenntartja és főállásban működteti vállalkozását, egyéni vállalkozás esetében azt nem is szünetelteti.
A részletes pályázati felhívást és tájékoztatókat ide kattintva érheted el.
Ha szeretnél profi segítséggel pályázni, sikeres üzleti tervet benyújtani, keresd Bencét bátran a b.bence@palyaz.hu e-mail címen, vagy ide kattintva.
Vannak még tartalmak kezdő vállalkozóknak?
- Fogjuk a kezed a vállalkozásindítás során: Vállalkozó leszek! Kezdő vállalkozó online kurzus
- A Minner-féle üzleti sablon nem a fiókban foglalja a helyet, hanem érted dolgozik.
- Hogyan szerzem meg az első vevőmet, ügyfelemet? Kezdő vállalkozó marketing
- Vállalkozás indítás lépései, feltételei. Példákkal szemléltetve.