Folytatjuk digitalizációs témánkat. A vendégemmel, Besztró Szabolcssal új oldalról is megközelítjük a témát. Egyik az a szabadság, amit nyerhetünk vele, de az oda vezető útról is beszélünk, ami természetesen akadályokkal van kikövezve. Miért is félünk időt szánni a digitalizációra, sőt onnan váltani? Szabolcs a Billingo stratégiai és operatív vezetője. A podcast segít abban, hogy bátrabban álljunk neki bármilyen digitális fejlesztésnek, és utat is mutat, hogy milyen szemléletet kövessünk.
A podcast hanganyaga
Spotify-on itt tudod meghallgatni, Apple Podcast-ben itt éred el, vagy az alábbi lejátszón keresztül.
A podcast rövid vázlata
Változás = valami történik
Feltettem a kérdést, hogy miért nem törekszik egy vállalkozás, hogy egy kicsit digitalizáltabb legyen. Jól van az úgy hozzáállásból digitalizáció. Adott pillanatban sajnáljuk rá az X időt, hiába nyernénk egy adott digitalizálással 10X -nyi időt.
„Mi van akkor, ha az nagyon új, mi van ha az negatívan sül el?” Minden változástól fél az ember. De velejárója a változásmenedzsmentnek, hogy a folyamataink megváltoznak.
A változás így az egész szervezetre, cégre hatással van. A digitalizáció velejárója az, hogy a napi folyamataink megváltoznak, a munkatársak már máshogy fogják meg a munkát, más lesz a napi rutinjuk.
Vigyázz, hogy túl sok adminisztrációra!
Veszélye is van a túldigitalizálásnak, hogyha a célja a nagyobb kontroll az egyes folyamatokon, akkor akár túl sok adminisztrációs feladatot is róhat a munkatársakra. Lényegében kontraproduktív lesz az eredmény.
A megoldás: a csapat közösen fejleszti a digitalizációt
A digitalizáció egy állandó folyamat lesz. Igazi digitális kihívás az, hogy legalább havonta át kell néznünk azt, hogy jól használjuk-e az adott digitális eszközöket, hogy lehet jobban, ezen ötletelni is, és meghallgatni azokat, akik valóban használják a cégnél.
Hallgasd meg a podcast-ot, mert bővebben beszélünk a fentiekről.
fotó: Envato License