AI bevezetése a cégedbe? Itt a házifeladat!

Dátum

Megosztás

2022 év vége óta mindenki a nagy nyelvi modellekről (LLM) és a mesterséges intelligenciáról (MI) beszél. Bármelyik szektorban is dolgozol, minden szervezet azt keresi, hogyan hasznosíthatná ezeket az új technológiákat, és hogyan érhetné el a maximális üzleti hatékonyságot. Bár egyesek felváltva használják az LLM és az MI kifejezéseket, azok mégis különböznek egymástól, mivel az LLM a generatív MI egy típusa, amely algoritmusokat használ a szöveges tartalom létrehozására.

Ebben a cikkben Kiss Szabolcs, az AIgensys szakértője, a Minner vendégszerzőjeként hoz példákat arra, hogy használd az MI-t a rutin feladatok hatékony elvégzéséhez.

A mostani cikkben elsősorban a mindenki által elérhető nagy nyelvi modellekről (amilyen például a Chat GPT, Llama, vagy Claude) fogunk beszélni, ezért a könnyebb követhetőség miatt ezekre LLM-ként fogunk hivatkozni, minden más esetben pedig csak általánosan MI-ként nevezzük a további típusait a mesterséges intelligenciának.

Az LLM-ek és MI gyakorlati felhasználásának előnyei és kihívásai a vállalkozások számára

Ezen eszközök alkalmazása forradalmasíthatja egy szervezet üzleti folyamatait, gyorsabbá, hatékonyabbá és eredményesebbé téve azokat. Számos gyakorlati felhasználást kínálnak, az intelligens automatizálástól, amely a monoton, ismétlődő feladatokat kezeli, az okos tartalomgeneráló megoldásokig, amelyek segítik az embereket gyorsabban koncepciók, vagy végleges szöveges, képi, hang és videós tartalmak készítésében.

Természetesen még itt sem létezik varázspálca, és a vállalatok kihívásokkal szembesülnek, amikor ilyen megoldásokat építenek be a szervezetükbe. Azonban alapos tervezéssel és szakértői segítséggel minden lehetőség meg van arra, hogy te is élvezhesd a mesterséges intelligencia alapú automatizálás előnyeit.

Nézzünk meg öt példát arra, hogyan hasznosíthatják már most a cégek a nagy nyelvi modelleket:

Ügyfélszolgálat és chatbotok: Az LLM alapú chatbotok képesek válaszolni a gyakori ügyfélkérdésekre, segítséget nyújtani a vásárlóknak, és megoldásokat kínálni az ügyfélpanaszokra, akár 24/7 elérhetőséget biztosítva.
Tartalomgenerálás és marketing: Az olyan szoftverek, mint a Chat GPT, vagy Claude használatával automatikusan generálhatók blogcikkek, közösségi média bejegyzések, hírlevelek és termékleírások. Ez gyorsíthatja a tartalomkészítést és hatékonyabbá teheti a marketing kampányokat.
E-mail feldolgozás és megválaszolás: Különböző automatizációs platformok segítségével összeköthető az email fiók bármely nagy nyelvi modellel, és ezáltal segíthet a nagy mennyiségű emailek összefoglalásában, és válasz javaslatok előkészítésében.
Dokumentumkezelés és szerződésfeldolgozás: Ezek a szoftverek képesek automatikusan feldolgozni és értelmezni szerződéseket, valamint elvégezni a fontos információk kivonatolását, így jelentősen csökkentve a manuális munkát.
HR és toborzás: Az LLM-ek segítségével automatizálhatók a toborzási folyamatok, mint például az önéletrajzok szűrése, interjúk időpontjainak szervezése, vagy a jelöltek automatikus értékelése.

Így vágj bele a saját feladataid automatizálásába

Mérd fel a saját feladataid!

– Kezdd az idővel:
Végezz önvizsgálatot egy héten keresztül. Írd le miket csinálsz, és azok mennyi ideig tartanak, így pontosabb képet kaphatsz arról, hogy mely tevékenységek veszik el a legtöbb idődet, és hol érdemes automatizálás alkalmaznod.

– Alacsony hozzáadott értékű, repetitív feladatok:
Értékeld a feladataid különböző szempontok alapján, amelyben vizsgálod azt is, hogy melyek a legkisebb hozzáadott értékűek, és így első sorban az idődet rabolják, vagy a napjaidat tördelik. Te is látni fogod, hogy ezek legtöbbször repetitív, kevés kreativitást igénylő feladatok, mint az adatbevitel vagy az emailek feldolgozása.

– Nagy kreativitást igénylő feladatok:
A repetitív feladatok mellett emeld ki azokat a tevékenységeket is, amelyek sok kreativitást igényelnek. Ilyen akár az ötletelés is, amely hosszabb időt vehet igénybe. Bármennyire is élvezzük ezeket vállalkozóként, az LLM-ek sok időt tudnak spórolni a kutatási és ötlet generálási fázisban.

Amennyiben ezen lépések után már van egy pontosabb listád a heti feladataidról, és a kategorizálásukról, érdemes kiválasztani azt az egyet, amely automatizálása egyszerű, hogy minél gyorsabban megvalósíthasd és bevezethesd a munkafolyamataidba. Nézzük ebben az esetben az emailek feldolgozását, amely a legtöbb vállalkozónak egy naponta többször előforduló, monoton tevékenység.

Válaszd ki a céljaidnak megfelelő eszközöket!
Az MI alapú automatizáláshoz meg kell találnod a megfelelő szoftvereket, amelyek segítenek a célod elérésében:

Miro: A Miro egy kiváló eszköz különböző vizualizációk készítésére, így akár folyamatábrákat is létrehozhatsz benne. Ez elengedhetetlen a tervezés első szakaszában ahhoz, hogy lemodellezd az automatizálni kívánt munkafolyamatod lépéseit, és lásd, hogy melyiknél mire kell odafigyelned, és milyen szoftverek szükségesek a megvalósításhoz.
LLM (pl. ChatGPT vagy Claude): Ahogy már fentebb bemutatásra került, ezek a rendszerek képesek automatikusan értelmezni és összefoglalni az e-mailek tartalmát, azonosítva a lényeges adatokat, kivonatot készíteni belőle, és akár még egy válasz email előkészítését is rábízhatod.
Automatizációs platform (pl. Make vagy Zapier): Ezek a no-code automatizációs eszközök segítenek különböző szoftvereket összekapcsolni, és közöttük kommunikációt vagy feladatvégrehajtást megvalósítani. A mostani esetben például összekapcsolják az e-mail szolgáltatást a nyelvi modellel, majd továbbítják az összefoglalókat a megfelelő rendszerbe, például a Slack-be vagy egy CRM-be.

MI alapú automatizációs munkafolyamat készítés

Miután azonosítottad az automatizálni kívánt feladatokat, kiválasztottad a legegyszerűbbet és megvan a megfelelő eszköz is hozzá, elérkezett az ideje, hogy automatizáld azt.

Kezdd a céloddal!
Mit akarsz elérni az automatizálással? Ne feledd, ez is olyan, mint bármely innováció, hogy nem kell elsőre tökéletesnek lennie, és mindent megvalósítania. Folyamatosan iterálhatsz, fejleszthetsz rajta. Lehet, hogy a legelső lépésben csak egy kritikus alfeladatot automatizálsz, amelyben nem is az időspórolás a cél, hanem a hibák csökkentése. Például, ha angolul kell emailezned, akkor egy LLM csak segítsen a levél nyelvtani javításában, nehogy hiba maradjon benne, és valamit félreértsen a külföldi partner vagy ügyfél.

A munkafolyamat lemodellezése
Sorold fel az összes lépést, amely a munkafolyamat során felmerül. Ez segít átlátni, hogy mit szeretnél automatizálni, és milyen sorrendben lehet ezt megvalóstani. Ebben tud segíteni a Miro, amelyben könnyedén készíthetsz folyamatábrákat. A jelenlegi esetben a folyamat így nézhet ki:

Automatizálás
Amennyiben megfelelő volt az előkészítés, következhet az automatizálás. Az ajánlott Make vagy Zapier platformok kiválóan alkalmasak az ilyen jellegű szoftveres automatizációra, és rengeteg sablonnal is segítenek a könnyebb eligazodásban. A jelenlegi esetben így érdemes felépíteni a Make-ben az automatizált munkafolyamatot:

Tesztelés és optimalizálás
Utolsó lépésként nem maradt más hátra, mint a tesztelés, és optimalizálás. Sokan abba a hibába esnek, hogy ha elkezdik használni a különböző MI szoftvereket, úgy gondolják, hogy azok elsőre tökéletesen oldanak meg mindent, és amikor kiderült, hogy ez nem így van, csalódnak ezekben az eszközökben. A bemutatott esetben például érdemes az első napokban elolvasni a kapott emailt, és az összefoglalót is, hogy lásd, mennyire bízhatsz meg a kapott eredményben, és min kell még javítani, hogy jobban működjön a rendszer.

Ez csak a kezdet

Már az első ilyen vagy hasonló bevezetett automatizációk jelentős időt tudnak megtakarítani a cégnek, kollégáknak, és akár önmagunknak is. Feladatonként napi 15-20 perc megtakarítás hetente akár több óra felszabadult időt jelenthet, amit arra fordíthatunk, hogy ne a cégünkben, hanem a cégünkön dolgozzunk.

Erre viszont nincs mindig kapacitása a vállalkozóknak a napi operatív teendők mellett. Az AIgensys szakértője, Kiss Szabolcs ebben támogatja a cégvezetőket, hogy a céges folyamatok átnézése után optimalizálja, és automatizálja a monoton, repetitív folyamatokat MI asszisztensekkel, vagy automatizációs platformokkal. Érdekelnének a részletek, segítségre van szükséged az AI integrációban? Keresd Szabolcsot bizalommal!

Kapcsolódó cikkek:

Vendégszerző
Vendégszerző
Szakértőket hívunk, hogy még hitelesebb információkat kapj különböző területekről. Ezt a cikket egy vendégszerző írta, de természetesen átment a Minner rostán, így a leghasznosabb információkat kapod most is.