Hallottál már a freelancer.com oldalról? Ezen az oldalon nagyon könnyű megbízásokat szerezni, mégis kevesen használják ki itthon. Főleg informatikusoknak, grafikusoknak, szövegíróknak lehet hasznos ez a portál (pl. Facebook oldal kezelőket is keresnek). De ebből te hogyan profitálhatsz?
133. ötlet – freelancer (szabadúszó) munkák közvetítője (De az ötlet célja ennél sokkal több!!!)
Több ilyen szabadúszóval találkoztam már, akik a freelancert-t használják. Sokat beszélgettem is velük. És már akkor eszembe jutott, hogy ebből akár profitálni is lehet. A legtöbb szereti azt, hogy így nem kell nagyon kapaszkodni a megbízóért, hiszen szinte ő talál rájuk. Viszont többször mondták, hogy ha több projektjük lenne kész, már rég többet keresnének, és az adminisztrációt sem szeretik, meg a megbízóval chatelni… És akkor még azokról nem is beszéltem, akik a nyelvi akadályok miatt nem tudnak az ilyenben részt venni.
Az ötlet tehát az, hogy te csinálsz egy freelancer regisztrációt, mintha te lennél a kivitelező, azaz freelancer. Te gyűjtöd majd a megbízásokat, és azokat kiosztod az „embereidnek”. Így rövid időn belül rengeteg projekt lesz a hátatok mögött, és nagyobb megbízásokat is elnyerhettek. Te a megbízási díjakból veszed le a saját részed, azért hogy kapcsolatot tartasz a Freelanceren keresztül a megbízókkal, és kezeled a profilotokat, esetleg külön FB kommunikációtokat, sőt akár blogotokat is.
De mi a cél?
Abból a pénzből, ami így befolyik, máris egy olyan céget tudtok csinálni, ami a Freelanceren kívül is tud fogadni megbízásokat. Persze nagyobb összegért.
Célpiac: vállalkozók
Konkurencia: kezdetben a többi freelancer, illetve néhányan már csinálnak ehhez hasonlót
Megvalósítás, üzlet:
1. Próbáld ki a freelancer platformot. Nézd át A-tól Z-ig!
2. Olvass fórumokon ötleteket, ki hogy lett sikeresebb….
3. Keress embereket a csapatodba (programozó, dizájner, grafikus, szövegíró…)
4. Ők is tudják majd az előnyét a dolognak, így nem lesz nehéz a kommunikációd. Néhány embert csak találsz ebben az országban, nem?
5. Készítsetek blogot, Facebook oldalt, ezzel is tudjátok népszerűsíteni a szolgáltatást.
6. Miután elég tőke bejött, csináld nagyban és szerezzetek új ügyfeleket reklámok útján, így nagyobb pénzt fogtok szakítani.
Profit várokozás:
A projektek díjából 10-20%-ot meg tudsz tartani, a többit szétosztod az embereid között.
[adrotate banner=”5″]
Fotó: Pexels.com