A részvénypiacok egyre feljebb kúsznak, rekordokat döntenek, tehát egy kis korrekció, árfolyam esés benne van a pakliban. Magának a tőzsdeösszeomlásnak kevés az esélye, a fundamentumok nagyon jók. Persze hiába egy jó gazdasági kilátás, ha közben a befektetők nagy tőkeáttétellel kereskednek, és egy kisebb korrekciónál is zárniuk kell a pozícióikat, mert nem tudják teljesíteni a letéti felhívásokat. Ez okozhatja akár egy nagyobb tőzsdei krachot is. Semmi ok a pánikra, olvasd tovább!
A fenti ábrán azt láthatjuk, hogy az utóbbi időben folyamatosan nőtt a tőkeáttételes kereskedők száma, a piacra ömlött a pénz. Ha elindulna egy nagyobb korrekció, sajnos egy lavinát indítana el. Ez főleg azoknak a mankója, akik várják, hogy essenek a részvények, mert akkor gyors profitot szerezhetnek (árfolyam esésre spekulálnak).
Viszont ennek cáfolata egy régebbi cikkünkben betett ábra, ezen az látszik, hogy 99 milliárd dollár tőkét vontak ki év/év alapon az S&P500 indexben szereplő részvényekből, főleg európai részvényekbe fektettek. (Kép alatt a konklúzió)

Egymásnak egyrészt ellentétes információkat is kaptunk, viszont nézzünk az ábrák mögé:
- Attól, hogy tőkét kivontak (tőkeáttétel nélkülit), még a többi szereplő felvehetett tőkeáttételes pozíciót (ez látszik a legfelső ábrán)
- Miután a FED kamatot emel, a piaci szereplők elkezdik leépíteni a tőkeáttételes pozícióikat, új alternatívákat keresnek a tőkéjük fialtatására.
- Ezzel a FED elérheti azt, hogy egy korrekció esetén se történjen drasztikus kényszer pozíció zárások. Tehát csak azok fognak eladni, akik el is akarnak.
- Ezeket érdemes figyelni, és egy nagyobb esés még segíthet is nekünk a spekulációban. A Minner tőzsde rovatában is van olyan részvény, aminél esésre spekulálunk, tavaly a nagy emelkedések idején is tudunk profitálni abból.
Forrás: BAML, dshort.com