Ahogyan azt már láthattad, az utóbbi időben nagyon foglalkoztat a társasjáték-piac. Folyamatosan az ehhez kapcsolódó vállalkozási ötleteken töröm a fejem. Most le is írom az egyiket, amiben nagy lehetőségeket látok.
168. üzleti ötlet – Tanító társasjáték, amit coachok, trénerek használnak, és ezért fizetnek neked
Szerencsére van már a piacon erre példa, így nem kell messzire nyúlnunk. Tetszenek az olyan ötletek, amiket franchise-ostani lehet, vagy valami jogot eladni hozzá. Gondolj bele! Van egy terméked, amit helyetted fognak értékesíteni, és sokkal többet kérhetsz el csak azért, hogy eladod a terjesztés jogát, vagyis korlátozod a hozzáférést. Szolgáltatás franchise-nak is hívhatjuk, mert valójában te azt adsz majd. Nézzük is!
Milyen társasjátékban, kártyajátékban érdemes gondolkodni?
Kezdjük ezzel, majd a hogyannal. Ötletek:
- készségfejlesztő társasjátékok
- üzlettel, pénzzel kapcsolatos társasok
- nyelvtanuláshoz kapcsolódó (ritka az ilyen, pedig lenne benne piac, és még akár applikációval is összeköthető) – Huhh, ez most kicsit feltüzelt – ezzel kezdeni kell valamit!!!
- … egyéb, ötletelj! 🙂
Koncepció/Stratégia:
- Kitalálsz/tervezel egy olyan társasjátékot/kártyajátékot, ami
- javít vagy előhoz valamilyen készséget/képességet (célcsoportot érdemes belőni: gyerekek, felnőttek, vállalkozók, alkalmazottak…).
- segít a coachoknak, tanároknak, tanácsadóknak, vagy erre építhetnek vállalkozást,
- vagy programot/eseményt/ csoportos összejövetelt lehet rá szervezni
- Saját magad teszteled, kipróbálod különböző területeken. Sőt, már elkezded építeni a brandet is, mivel egy franchise-osítás esetén akkor lesz igazán vonzó a te ajánlatod, ha erős marketingtámogatást tudsz adni a tagjaidnak.
- Elkészítesz egy tervet, hogy
- a te módszered miként építhető be a egy coach/tanácsadó/oktató munkájába,
- mit kell csinálnia, mit mondania
- miben tudod támogatni őket – marketing, oktatás, brandépítés, oktatások, csapatépítés
- meg kell határoznod, hogy miként adsz licenszhozzáférést (pl területi alapon – megyénként egy ember…), ez majd függ attól, hogy mennyi díjat kell fizetniük (pl. egyszeri + havi díj).
- Ne feledd! Érdemes a fizikai társast online-osítani. Összekötni applikációval, például QR kód vagy NFC chip segítségével >>> Ehhez kapcsolódó cikk >>> Hogyan indítanék be egy társasjáték startupot?
Innen tudsz inspirálódni is:
Két példát is hoztam, ami inspirálhat, és elindítja a fogaskerekeket benned is.
Találtam egy készségfejlesztő, coachoknak szóló „játékot” (ők alkalmazzák). A neve Points of You. Ők foglalkoznak azzal is, hogy a tanácsadókat, a coachokat megtanítják játék használatára.
A másik pedig egy ismerősöm kártyajátéka, ami a szokások kialakításában segít. Mondanom sem kell, hogy mekkora potenciál van benne. Inspire a neve a játéknak.
Ehhez kapcsolódó cikkek:
- Hogyan indítanék be egy társasjáték startupot?
- 4 ötlet, amire te is tudsz pénzt gyűjteni közösségi finanszírozó kampányban (és nem kell techstartupnak lenned)
[adrotate banner=”5″]