Saját AI megoldást, appot készítünk 1. rész. Üzleti célra + app is lehet belőle

Most látod majd igazán, hogy az AI milyen távlatokat nyit majd az üzleti életben. Ennek segítségével könnyebben kereshetünk saját adatokból, programozói tudás nélkül tudunk indítani automatizmusokat. Ez ahhoz is vezethet, hogy akár a cégben saját belsős applikációkat fejleszthetünk üzleti folyamatainkra, de akár olyan applikáció alapjait is lefektethetjük, amire később felhasználókat tudunk vinni (első verzióját olyan gyorsan elkészítjük…). Megkönnyítjük szoftverek közötti adattovábbításokat (integrációk)… A cikksorozatunk célja, hogy gyakorlatban szerezz olyan digitális skillt, amivel te magad tudsz majd megalkotni saját AI megoldásokat, vagy könnyebben tudsz együttműködni fejlesztőkkel, mert érted a működését, lehetőségeket.

A Minnernek nem az első AI projektje. Már több mint 100 000 márkanevet generáltak az emberek a Minner AI márkanév generátorával. Néhány hét és már te is meg tudod majd csinálni.

Alig 2 óra alatt készítettem egy Könyvjegyzet applikációt + AI-val turbóztam fel funkcionalitását

A cikket megírni több idő volt, és a képeket elkészíteni, mint magát a 1.0-ás verzióját az új AI-val felturbózott könyvjegyzet appomnak. Annyira jó lett, hogy ez bizony a cégnél is használni fogjuk!

Emlékszel még a 2 évvel ezelőtti könyvjegyzet applikációmra? Nos az is már érdekes megoldás volt, hogy no-code megoldásokkal sikerült elkészíteni, sőt még mellette QR étlapot, vonalkódos készletkezelőt… is alkottunk. Programozói tudás nélkül készítettünk üzleti megoldásokat.

És jött az AI . hogy lehetne ezt beleépíteni? Mit változtat meg mindez?

Jött a gondolatom, és azt mondtam, akkor mutassuk ezt be több oldalról is az olvasóinknak, több szoftveren keresztül.

A Könyvjegyzet app új funkciója az AI segítségével: Memorizálom a könyvjegyzeteket, visszakérdez az applikációm, így nem felejtem el azt. Végre meglett az, amit AI nélkül lehet nem tudtam volna. És tudod mi a legjobb? Én ezt használni fogom!

  • Létre tudok hozni új könyvet (amit éppen olvasok). Bejelölve, hogy most éppen olvasom, vagy felvinni akár további könyveket is, későbbi olvasásra.
  • A könyvekhez jegyzeteket tudok készíteni, ezeket külön tárolom, oldalszámmal együtt.
  • Memorizálás funkciót én magam hozom létre. Lényegében a rendszer kérdéseket tesz fel, de lehet tanuló kártya funkciót is kap később. Ez az AI része, akár tesztet is tud majd csinálni, értékelni.

Mit is tanulok én ebből az esettanulmányból?

  • Hogy hozzunk létre adatbázis. Adatbázis stukturálási nehézségek, kihívások.
  • Mi az alap működése az olyan no-code megoldásoknak, mint a Zapier, Airtable, AppSheet, Softr
  • Hogy tudunk felhasználói felületet létrehozni, amit első körben mi használunk, de felfejleszthető felhasználói eléréssel, használattal is.
  • Hol akadhatunk el, és hol kell saját magunk logikai megoldásokat kitalálni
  • Hogyan tudunk gombokkal nézeteket (képernyőt) váltani, vagy gombokra funkciókat tenni.
  • AI hol kapcsolódik a rendszerbe? Hogy tervezzük meg. Hogy tervezzük meg, hogy költséghatékony legyen? (bizony, pénzbe kerül az AI, így csak ott használjuk, ahol kell).
  • Webapp, applikáció – mi ez? Hogy lesz ebből app?

Oldd fel a cikket és szerezz előnyt a piacodon!

A Minner Előny előfizetéssel még szakmaibb, gyakorlatiasabb, részletesebb üzleti tartalmak várnak rád. Csatlakozz a prémium tagsághoz, a Minner Előnyhöz azonnali, korlátlan hozzáférésért. A tagság díja: 6900 Ft/hó

Már tag vagy? Jelentkezz be az olvasáshoz! (Itt a FB, Google login is)

Kapcsolódó cikk

AI helyzetjelentés. Ezt kell tudnod vállalkozóként az AI-ról. 2024-ben ez vár ránk – Frissítve!

Mándó Milán
Mándó Milán
Azt az üzleti blogot írom, amit én is szívesen olvasnék. A célom, hogy nap mint nap benntartsalak az üzleti flowban, fenntartsam a lelkesedésed! 9 éve foglalkozom azzal, hogy vállalkozások működését fejlesztem, újítom meg. Imádom az üzleti statisztikákat, stratégiákat, kutatásokat és ezeket mind összekapcsolni. És ebben segítek neked a cikkekben, oktatásokban, sőt akár chaten is!

Kapcsolódó cikkek