18. üzleti ötlet: Így keresel pénzt a hackerek által

Dátum

Megosztás

Egyre több eszközt, „kütyüt” használunk, sőt egyre több szoftvert, alkalmazást. A legtöbben nem használnak vírusirtókat, illetve az adatvédelmi beállításokat sem teszik meg, sőt el sem olvassák őket. Ez egyrészt azt jelenti, hogy még mindig növekedés alatt áll a vírusirtó piac, illetve a kiberbiztonság. Már itthon is egyre többen használnak netbankot, és lehet, hogy a bankok többlépcsős belépési rendszere megvéd, mégis sok áldozatot szed a netbankos lopás is. A bankkártyás csalásokról nem is beszélve… Szinte naponta írhatnánk arról cikket, hogy mennyi embert károsítanak meg a csalók.

18. üzleti ötlet: Biztonsági szakértő, tanácsadó

Az ötlet tehát kézenfekvő, az embereknek szükségük van biztonsági szakértőre, főleg szoftver biztonságban. Ehhez persze képezned kell magad, szóval nincs ingyen ebéd. Én először is a vírusirtóknak néznék utána… A legtöbbnél partnerprogram is van, szóval abból eleve lehet profitálni. Aztán jöhetnek az adatvédelmi beállítások, sőt mobil applikációk beállításai….

Nem is értem miért nincs még ilyen bolt. Bemész, aztán mindenben segítenek, 2 óra alatt biztonságos a laptopod, mobilod….

Tudom, tudom, erre való az informatikai bolt, de én egyben sem láttam ilyen tanácsadást. Például pár éve jöttek rá, hogy a legtöbb ip kamerára bárki rá tudott csatlakozni, irányítani. Az is érdekes, hogy sok ip kamera alapbeállításon működik, és azokat internetről is el lehet érni (csak egy-két tipp). Nem is beszélve arról, hogy több csaló rá tud csatlakozni a laptopok kamerájára, be tudja kapcsolni úgy, hogy az nem világit. Ilyen esetben megpróbálja a bankkártya adatait megszerezni pl. webshop vásárlás közben.  Kapcsolódó cikk: Mark Zuckerberg is leragasztja a laptopja kameráját – Hoppá

a, ötlet: Állíts össze egy all in one csomagot, vagyis minden egyben csomagot. Ami lefed egy teljes körű védelmi beállítást. Legyen az wifi, számítógép, mobiltelefon.
b, ötlet: Indíts el egy webshopot, amiben csak olyan laptopokat, mobiltelefonokat árulsz, ami teljes védelemmel rendelkezik.

Képezni kell magad mindenképpen, vagy pedig szakembereket keresni. Jó hír! Már a MinnerAkadémián is van etikus hacker képzés: EHK – Etikus Hacker Képzés

Kapcsolódó ötletek, amiket külön kibontottam: 

Célpiac: Cégek, magánszemélyek, idős emberek
“Szállítók”, partnerek: Biztonsági cégek, vírusirtó szoftverek forgalmazói…
Konkurencia: Kifejezetten tanácsadásra, megelőzésre szakosodott vállalkozás nincs a piacon
Megvalósítás, üzlet:
1. Először ki kell tanulnod, lehet, hogy ez kicsit hosszabb idő lesz.
2. Tanulás közben is már profitálhatsz, forgalmazd a vírusirtó szoftvereket.
3. Írj blogot, nyugodtan oszd meg tapasztalataidat, úgyis legtöbbször vagy online, vagy személyesen
kell tanácsot adnod.
4. Menj el vidékre, tarts előadásokat.
Profitvárakozás:
Ahogyan több ötletnél is írtam, készíts külön csomagokat, így már a vásárlót választás elé is állítod. Az AVG vírusirtók eladásai után például 15% jutalékot kapsz. Kiszállási díjat kérj, ha házhoz mész, 5-10 ezer forint közötti összeget nyugodtan elkérhetsz.

[adrotate banner=”5″]

Mándó Milán
Mándó Milán
Azt az üzleti blogot írom, amit én is szívesen olvasnék. A célom, hogy nap mint nap benntartsalak az üzleti flowban, fenntartsam a lelkesedésed! 9 éve foglalkozom azzal, hogy vállalkozások működését fejlesztem, újítom meg. Imádom az üzleti statisztikákat, stratégiákat, kutatásokat és ezeket mind összekapcsolni. És ebben segítek neked a cikkekben, oktatásokban, sőt akár chaten is!