Miért vagyok WordPress párti és miért ajánlom az olvasóimnak weboldal készítésnél?

Dátum

Megosztás

Lehet, hogy néha elvakult WordPressesnek tűnök. Úgy gondolom kell erről írnom, mert lehet félreérted, illetve a cikk után könnyebb döntés előtt állhatsz, ha WordPress vs egyedi fejlesztéses weboldal között kell döntened.

WordPress (WP) – csináld magad, vagy…

A WordPress egy olyan weboldal motor, amivel akár saját magad is tudsz weboldalakat készíteni, vagy webfejlesztő segítségével (ami így olcsóbb, mint az egyedi). Mindezt programozói tudás nélkül. Persze kell hozzá egy kis gyakorlás, de egyébként sok webfejlesztő is WP-t használ. Rengeteg sablon áll rendelkezésünkre, amiből ki tudunk indulni, sőt egyes weboldal funkciókat is könnyen hozzá tudjuk adni a weboldalunkhoz. Mindezt annak köszönhetően, hogy sokan fejlesztenek erre a rendszerre. Például a Minneren nemsokára lesz tudásbázis rész, az 15 000 forintba került és kb. 30 percembe amíg hozzátettem. A Minner alatt is WP fut.
Hátránya: Értened kell a WordPresshez. A saját időd megy el arra, hogy felépítsd a weboldalad.  +WordPress videós tanfolyam a MinnerAkadémián
Ha valami probléma van az oldallal, vagy magadnak kell kutatnod, vagy fizetned egy szakértőnek.
Előnye: Kevés pénzbefektetés, és le tudod tesztelni a vállalkozásod indulásának van-e létjogosultsága. Sok funkciót már leprogramoztak előre, amit te is használni tudsz.

Egyedi fejlesztés

A webfejlesztő saját maga írja a kódot, nem WordPressre épül.
Hátránya: Többe kerül. Új funkciók miatt folyton zargatni kell a fejlesztőt, akit bizony néha nehéz utolérni. Persze tisztelet a kivételnek.
Előnye: Sokkal minőségibb weboldal, van kihez fordulni, nem a te idődből megy el a webfejlesztés.

Miért ajánlom a WordPresst?

A lean személethez van köze, vagyis ahogy én többször is írtam a butítsd le a vállalkozás ötletedhez, azaz indulj -1ről.
Még ha a következő Facebookot, vagy Airbnb-t akarod megcsinálni, akkor is elég először egy WP, minthogy több milliót beleölnél az egyedi fejlesztésbe. Rengeteg olyat láttam, hogy több milliós egyedi fejlesztés után 0. látogató volt az oldalon és ha egy western filmben lennék, akkor ördögszekereket látnék magam előtt.
Máris más a helyzet, ha WordPressben gondolkodsz, mert már egy webfejlesztővel való közös munkával is néhány százezerből egy komoly weboldalt tudtok elkészíteni. 1-3 év után pedig már mehet az egyedi, miután a piac igazolta, hogy van helye a bizniszednek. És lesz is miből webfejlesztőt fogadnod (profitból). És, amit megspóroltál az elején, abból értelemszerűen jut marketingre. Tehát az egyedi fejlesztést csak későbbre görgeted.
Például a Minner WordPress, de a MinnerAkadémia.hu már egyedi fejlesztés.

Ez ahhoz hasonló, mikor valaki webshopot akar indítani. Miért is indítana egyedi fejlesztéssel? Nem is biztos, hogy bejön a webshop. Ha majd éves 300-500 milliós forgalmat generál a shop, akkor jöhet az egyedi. Addig pedig vagy Shoprenter, vagy Shopify webshop motor (hasonlóak, mint a WP, csak webáruházakra), vagy WordPress Woocommerce modullal, vagy Magento. Ezek mind olcsóbbak, könnyebben és gyorsabban beüzemelhetőek.

Kapcsolódó cikkek: 

Fot: Le Buzz /Unsplash

Mándó Milán
Mándó Milán
Azt az üzleti blogot írom, amit én is szívesen olvasnék. A célom, hogy nap mint nap benntartsalak az üzleti flowban, fenntartsam a lelkesedésed! 10 éve foglalkozom azzal, hogy vállalkozások működését fejlesztem, újítom meg. Imádom az üzleti statisztikákat, stratégiákat, kutatásokat és ezeket mind összekapcsolni. És ebben segítek neked a cikkekben, oktatásokban, sőt akár chaten is! Új témám lesz most a work-life balance, kiegyensúlyozott élet. Mert mindig kell valami új!