A friss adásban olyat láttunk Leventétől, amit az eddigi adások alapján nem gondoltunk volna: befektetett egy projektbe, hogy támogassa a fiatalokat. Aztán ott volt a friss részben Anna is, aki nagyobbat kockáztatott most, mint eddig. A legnagyobb tanulság a Cápák közöttből, hogy ne kérj csak arra pénzt, hogy nemzetközi piacon akarsz terjeszkedni és ezt egy külön cégbe teszed (oda fektetnének be). Nem, ilyet ne! Senki nem fog ebbe befektetni.
A műsor 8. részét az RTL Klub honlapján vissza tudod nézni. Az alábbi cikk eléggé spoileres lehet, ha még nem láttad. Érdemes egyszerre nézni a videót és hozzá nézni a Minner elemzését.
Cápák között 8. rész ötletei
gyógyszerfutár, mobilgyógyszer
- Az ötlet: gyógyszer kiszállítás. A gyógyszertárakba befutó online rendeléseket szállítják ki. A gyógyszertártól kapnak részesedést. Már működik a vállalkozás, több gyógyszertárral is együtt dolgoznak.
- 50 millió forintot kér 10%-ért cserébe
- Anna fektetett bele 20 millió forintot 8%-ért cserébe. Ami azért jó, mert egészségügyi piacon érdekeltségei, vállalkozásai vannak. Jó ajánlatot kapott, vállalta Anna a kockázatot.
- Minner vélemény: ahogy Fehér Gyula mondta, az irány egyébként is az online rendelés, ennek irányába megy a trend, amit ő jól megfogott. Az is igaz, hogy az elején néha be kell nyelni extra költséget, viszont az hiba, hogy nincs beleépítve a kiszállítás díja.
Jó gondolat, hogy megváltoztatni a vásárlói szokásokat, de közben csak erre koncentrálva elhal a biznisz mielőtt sikerre viszik. Így az üzleti modellt gyúrni kell még, és tovább számolni.
babzsákfotel, Blup
- Az ötlet: már meglévő vállalkozás, babzsákfotelt értékesítenek 18 éve már.
- 70 millió forintot kért 40%-os részesedésért cserébe, ami egy külön cég lenne, a nemzetközi terjeszkedésért felelne. Tehát nem a fő bizniszbe szeretné, ha beszállnának.
- Minner elemezés: az első irány lehet a növekedésben a disztribúció megteremtése. De az se hozna akkora profitot, a legnagyobb növekedés akkor lenne, ha új piacokat, új termékeket vezetne be. Ő a bútorpiacon van, ezt elfelejtette. Időnként, sőt nem is időnként folyamatosan innoválni kell.
Melyik piacon vagyok? Milyen szektorban?
Ezt a kérdést mindig tedd fel magadnak és abba az irányba kezdj el új termékekben is gondolkodni, vagy valamilyen innovációban.
Ami hiba volt, hogy arra kért pénzt, hogy új cégbe invesztálhatnak a befektetők és nem az alap bizniszbe, vállalkozásba.
kiterjesztett valósággal összekapcsolt új oktatási platform, applikáció
- Az ötlet: egy olyan applikáció, amiben megelevenedik a kiterjesztett valóság által a tananyag. Iskoláknak adják el az applikációt.
- 50 millió forint 20%-ért cserébe
- Levente 3 millió forintot fektetett be csekély 5%-os részesedésért cserébe. Illetve Anna felajánlott inkubációs programhoz való csatlakozást. Elfogadták az ajánlatot
- Minner elemzés: az alap ötletet még gyúrni kell hozzá, hogy ebből profit is legyen. A kiterjesztett valóság piacának már több applikáció is nekifutott, de annak valós felhasználását még senki nem tudta igazán innovatív dologba, termékbe beletenni. Bár nagy élmény egy diáknak a fent bemutatott applikáció és a kiterjesztett valóság, de az ötletet más irányba lesz érdemes elvinni.
Az oktatási platformot tágabb értelemben kellene hasznosítaniuk, nem csak a kiterjesztett valóságban.
Ehhez az ötlethez kapcsolódó ötletek:
speciális étterem, a vendég saját maga csinálja meg az ételt
- Az ötlet: egy olyan étterem, ahol a vendég megkapja az alapanyagokat és ott helyben saját maga készíti el a saját ételét egy recept alapján. És ezért fizetnek. A cég működik, sőt tavaly már 100 milliós forgalma volt.
- 100 milliót kérnek a befektetőktől 40%-os tulajdonrészért. De nem a fő cégben, hanem a nemzetköziben. (Ez már több adásban is volt, hogy erre így nem adnak pénzt).
- Senki nem fektetett bele
- Minner vélemény: úúú pont egy ilyen ötletbörzém volt múltkor, hogy milyen olyan vállalkozások, tevékenységek vannak, amikért még a vásárló fizet, pedig te arra alkalmazottat bíznál meg: Munkák, amikért még az emberek fizetnek, hogy csinálhassák. Mekkora biznisz!
Az irány jó az ötletben és én tovább vinném akár a fenti Minneres ötletek irányába is. De, ha a fenti core biznisznél maradnak, akkor a hazai piacon is tudnak még mit alkotni. Akár vidéki üzletekkel, akár franchise-osítani is. A célcsoport bár az átlagos fogyasztók, de egy nagyon érdekes csapatépítő is lehet.
Működőképes vállalkozás ötleteket, üzleti modelleket keresel?
A Minneren 200 vállalkozás ötlet található. Ezeket folyamatosan aktualizálom, frissítem, a piaci trendekhez igazítom. Kattints ide és nézd át őket! Adaptáld őket, gondold tovább az ötleteket, szabd saját magadra!
Előző részek elemzése:
- 1. rész – Befektetőként melyik ötletbe szállnál be? Cápák között 1. rész véleményezés, elemzés
- 2. rész – Befektetőként melyik ötletbe szállnál be? Cápák között 2. rész véleményezés, elemzés
- 3. rész – Befektetőként melyik ötletbe szállnál be? Cápák között 3. rész véleményezés, elemzés
- 4. rész – Befektetőként melyik ötletbe szállnál be? Cápák között 4. rész véleményezés, elemzés
- 5. rész- Befektetőként melyik ötletbe szállnál be? Cápák között 5. rész véleményezés, elemzés
- 6. rész – Befektetőként melyik ötletbe szállnál be? Cápák között 6. rész véleményezés, elemzés
- 7. rész – Befektetőként melyik ötletbe szállnál be? Cápák között 7. rész véleményezés, elemzés
- 8. rész – Befektetőként melyik ötletbe szállnál be? Cápák között 8. rész véleményezés, elemzés